ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6801658
*
nr 680 1658
Spegel
sekelskifte, höjd: 106
Utrop:
100 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 februari 2011
kl 18:29:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/2 21:06:29
1
200 kr
5/2 09:48:16
2
150 kr
6/2 21:30:34
3
400 kr
7/2 14:25:40
4
800 kr
7/2 17:29:45
5
700 kr
7/2 17:30:49
5
800 kr
7/2 17:31:22
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 680 1658
Spegel
sekelskifte, höjd: 106
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 850 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 februari 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/2 21:06:29 | 1 | 200 kr |
5/2 09:48:16 | 2 | 150 kr |
6/2 21:30:34 | 3 | 400 kr |
7/2 14:25:40 | 4 | 800 kr |
7/2 17:29:45 | 5 | 700 kr |
7/2 17:30:49 | 5 | 800 kr |
7/2 17:31:22 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:53